Откриване на STEM център в 4. ОУ “Проф. Джон Атанасов”

На 28.05.2026 г. в 4. ОУ тържествено бе открит новият STEM център.

Събитието беше отбелязано с празнична програма, на която присъстваха кметът на район „Искър“ г-н Петко Краев, заместник-кметът с ресор „Образование“ г-жа Цвета Точева, както и директори на училища от района.

След празничната част гостите имаха възможност да наблюдават интегриран STEM урок „Енергия в чинии“, който обедини знания и практически дейности по химия, биология, физика, математика и информационни технологии.

Новият STEM център ще допринесе за:

– по-интересни и интерактивни уроци;

– учене чрез забавление и откривателство;

– развитие на сътрудничество и екипна работа;

– засилване на интереса към науката и опазването на околната среда;

– превръщане на училището в още по-привлекателно място за децата и младите хора.

STEM центърът е още една стъпка към съвременно образование, което вдъхновява, мотивира и подготвя учениците за бъдещето.