
В рамките на програмата бяха представени открити уроци, демонстриращи прилагането на интерактивни методи на обучение, свързани със социално-емоционалното учене. Г-жа Силвия Костадинова представи урока „Да видиш с очите на сърцето – пътят на емпатията“, а във II Б клас г-жа Анна Костадинова проведе урок на тема „Мъдростта на приказките“. Учениците от I Б клас с г-жа Силвия Николова работиха по темата „Мехурчетата на добрите думи“, а IV Г клас с г-жа Искра Григорова представиха урока „Аз в света на емоциите“.
Иновативният подход бе интегриран и в други учебни области. В VII Д клас г-жа Надежда Гергишанова представи урок за влиянието на физическата активност върху емоционалното състояние, а в III А клас г-жа Доника Борисова демонстрира прилагането на емоционалната интелигентност в часовете по науки. В дейностите се включиха и учениците от III В клас с г-жа Анна Мотева, които поздравиха гостите с песента „Приятели“, създавайки позитивна и подкрепяща атмосфера. Представените уроци потвърдиха ефективността на иновативната практика и допринесоха за обмен на идеи, насочени към развитие на социално-емоционалните умения и изграждане на позитивен училищен климат.




В открития урок на тема “Как да очароваме публиката” най-малките участници в иновацията “Художествено слово” показаха завидни умения и свобода за общуване. (За повече информация кликнете върху снимката.)
Учебна програма по иновативен предмет – Публично говорене / Дебати за 5, 6, 7 клас (2022/2023) Изтегляне
